Cześć,

nazywam się Kajetan Kusina i jestem nieuleczalnie zadurzony w kulturze.

Interesuję się nią od kiedy pamiętam i właściwie od dziecka chciałem być jej aktywnym twórcą lub chociażby promotorem. Mam nawet w zapasie historyjkę o tym jak wygrałem szkolny konkurs literacki w V klasie podstawówki, więc mogę stwierdzić, że było mi to pisane od najwcześniejszych lat. Przez długi czas była to miłość jednostronna i zachłanna – przyjmowałem dobrodziejstwa kultury nie dając nic od siebie. Jednak mijały lata, uczucie dojrzewało i w pewnym momencie zrozumiałem, że dawanie też może dać wiele radości. Na początku moje próby były dość nieporadne, jednak z czasem zaczęło się mi coś udawać.

Moim pierwszym naprawdę udanym dzieckiem urodzonym z związku z kulturą jest komiks “Niesłychane Losy Ivana Kotowicza” – narysowany do mojego pomysłu i scenariusza przez Michała Ambrzykowskiego. Na początku zbieraliśmy na jego wydanie pieniądze na wspieram.to – akcja okazała się na tyle skuteczna, że jego wydaniem zajęła się Kultura Gniewu. Najlepszym dowodem na sukces jest chyba nagroda za najlepszy polski album 2015 przyznana na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Obecnie kończymy pracę nad drugim tomem.

Moim drugim dzieckiem jest blog kusinakulture.pl, na którym umieszczam swoje recenzje, przemyślenia i wywiady z twórcami. W ciągu 30 miesięcy od startu zamieściłem tam ponad sto pięćdziesiąt tekstów, z których niektóre zdobyły sporą popularność. Blog z każdym tygodniem zyskuje więcej odwiedzin, podobnie jak jego fanpage na Facebooku.

Moim najmłodszym dzieckiem jest sieciowy komiks satyryczny Smutek jako ostateczna forma buntu. Pierwotnie nie było to zbyt popularne dziecko, rysowane przeze mnie w paincie i robione dla własnej potrzeby. Jednak pewnego dnia Piotr “Jaszczu” Nowacki zobaczył jego wewnętrzne piękno i postanowił zając się warstwą wizualną. Od tego czasu ten webkomiks zdobywa coraz większą popularność i cieszy się naprawdę pozytywnym odbiorem.

Wszystkie moje kulturowe pociechy kocham po równo i staram się poświęcić im jak najwięcej czasu. Jednak potrafią go zjeść naprawdę dużo – im są większe, tym ich apetyt rośnie. Dlatego też postanowiłem założyć profil na patronite – może moje wytwory spodobają się Wam na tyle, że postanowicie wspomóc dumnego ojca i w ten sposób umożliwić mu poświęcenie większej uwagi swoim dzieciom.

Kontakt: kajetan@kusinakulture.pl