Czwarta Władza, czyli jak przygotować danie dla Akademii

 Czwarta Władza, czyli jak przygotować danie dla Akademii

Oto prosty i uniwersalny przepis, dzięki któremu przygotujesz film zadowalający gusta większości członków oscarowej Akademii.

Będziesz potrzebował:

  • Reżysera, którego filmy z automatu uznawane są za wyśmienite
  • Scenariusza, który porusza społecznie ważną tematykę
  • Ale robi to z bezpiecznej perspektywy czasowej
  • Scenarzysty, który już raz zdobył nagrodę za podobny temat
  • Dwójki ulubieńców Hollywood w głównych rolach
  • Kilku serialowych aktorów, którym pozwolisz zabłysnąć
  • Sprawdzonych fachurów od zdjęć i muzyki.

Znalezione obrazy dla zapytania the post movie

Podstawa dania: walka o wolność prasy w obliczu demonicznej władzy Nixona

Gotując danie dla członków Akademii pamiętaj, żeby nie przesadzić z wielowymiarowymi smakami, które mogą się nie spodobać sponiewieranym wiekiem kubkom smakowym. Daj im do zrozumienia, czego dokładnie próbują, nie ma co się silić na niepotrzebne niuanse i łączenie pozornie sprzecznych ze sobą smaków. Administracja w latach sześćdziesiątych była zła, a dziennikarze dzielni i szlachetni. Tej pierwszej nikt nie wspomina dobrze, więc nie ma obawy, że komuś będzie to nie w smak. Możesz dodać leciutkiej pikanterii w postaci wspomnienia, że kobiety musiały wywalczać sobie drogę na niektóre stanowiska. Na szczęście, osadzając akcję prawie pół wieku temu, możesz pozwolić sobie na bezpieczne atakowanie średniowiecznej mentalności. Nie powinno to oburzyć nawet ludzi, którzy śniadanie jedli jeszcze w swojej jaskini.

post

Główne dodatki: Tom Hanks, Meryl Streep i kilku znanych aktorów serialowych

Widok Toma Hanksa i Meryl Streep pozwala na stworzenie nastroju ekskluzywnej restauracji. Takiej z tradycją, a nie jakiegoś fiu-bdziu szaleństwa. Co z tego, że nie prezentują sobą niczego nowego – to przecież zaleta dla ludzi, którzy doskonale znają swój smak i lubią go zaspokajać dokładnie tak, jak robili to trzydzieści lat temu. Jednakowoż wnuki opowiadały im o tym całym streefoodzie i parę z tych wymysłów narobiło smaka. Wiadomo, że sami nie będą się zniżać do zaglądania do jakichś podejrzanych bud, więc warto sprowadzić kilka składników do restauracji. Zestaw w postaci Boba Odenkirka, Jessego “grubego Matta Damona” Plemensa oraz Alison Brie powinien spełnić swoje zadanie.

Znalezione obrazy dla zapytania the post movie

Ozdoby i dekoracje: Janusz Kamiński i John Williams

W tym miejscu trzeba wykazać się już pewną finezją i dawką magii zapewnionej przez najlepsze fachury w mieście. Nie oszukujmy się – od strony wizualnej tematyka jest nudna, jak flaki z olejem i trudno wymyślić w niej coś nowego. Jednak natężenie efektownych ujęć zatłoczonych redakcji i  zbliżenia na maszyny drukarskie pomogą w tym wyzwaniu. Muzyka stanowi tło, ale lepiej, aby też stała na wysokim poziomie, dzięki czemu lepiej wyczulone języki będą mogły odkryć “delikatną nutkę czegoś”.

Teraz najważniejsze: pamiętaj, aby po tym wszystkim wziąć przyprawę o smaku “Ameryka jest najlepsza” i wsypać do dania kilka chochli.

lincoln_1

Related post

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien